14. ULUSLARARASI DERGİ GÜNLERİ’Nİ...

14. ULUSLARARASI DERGİ GÜNLERİ’NİN KALBİ SİRKECİ’DE ATIYOR

14/10/2023

14. Uluslararası Dergi Günleri fuarı, yurt içi ve yurt dışından birçok derginin katılımıyla kapılarını Sirkeci Garı’nda açtı.

Ayrılıkların, kavuşmaların, mutlu veya mutsuz sonlu aşk hikayelerinin durağı meşhur Sirkeci Garı, İstanbul’un en gözde tarihi yerlerinden biri.  İşte bu meşhur Sirkeci Garı, dokunaklı öykülerinin yanı sıra kültür ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapmaya da devam ediyor.

Bu yıl 14.üncüsü düzenlenen Dergi Günlerinde ulusal ve uluslararası dergilerin yanında gençlik dergileri, okul dergileri, fanzin dergiler, online dergiler, kurum ve kuruluşların diğer kültürel yayın yapan dergileri okurlarıyla buluştu.

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği (TDED) Genel Başkanı Ekrem Erdem, Dergibir Başkanı Sn. Metin Uçar, Fatih Belediyesi Başkan Yardımcısı Sn. Necati Selvi ve T.C. İletişim Başkanlığı İstanbul Bölge Müdürü Sn. Metin Erol ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı İstanbul İl Müdürü Sn. Murat Mücahit Yentür’ün açılışını yaptığı fuar, dergi okuyucuları ve yayınevlerini bir araya getirdi.

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği’nin (TDED) Genel Başkanı Ekrem Erdem, etkinliğin açılış töreninde bir konuşma yaptı. Erdem, edebiyatın hayatın her alanında önemli noktalara temas ettiğini belirterek, sanatın ve kitapların insanı büyük ölçüde değişime sürüklediğine dikkat çekti.

14. Uluslararası Dergi Fuarı, 15 Ekim’e kadar misafirlerini ağırlamaya devam edecek.

Kaynak: https://www.fuardergisi.com.tr/egitim/14-uluslararasi-dergi-gunlerinin-kalbi-sirkecide-atiyor/