“Güzellik, çoğu zaman kusurları gizleyen bir örtüdür.”Balzac
Bugün, 21 Ekim 2014 Salı
     

2023‘e Mektup Yazma Yarışması

2023'E MEKTUP KONULU YARIŞMA SONUÇLARI

     Millî Eğitim Bakanlığı, Türk Dil Kurumu, Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği'nin birlikte düzenlediği “2023’e Mektup Yazma” konulu Liselerarası “Mektup Yazma Yarışması” sonuçları açıklandı.

     2012-2013 öğretim yılında yaptığımız “Lise ve Dengi Okullar Arası 2023 Yılına Mektup Yarışması” sonuçlarının ilanı ve ödül töreninin gecikmesinden dolayı özür dileriz. Ödül törenini Sayın Başbakan’ın katılımlarıyla yapma arzusundaydık. Yerel seçim çalışmaları ve toplumca hepimizi üzen beklenmedik doğal afetler maalesef bu arzumuzu gerçekleştirmemize imkân bırakmadı.

     Bu yıl yapılacak olan yeni yarışmamızın sonuçlarının açıklanacağı ve ödüllerinin verileceği törende sizleri de yeni yarışmacılarımızla birlikte ağırlamaya; ancak hak ettiğiniz ödüllerinizi o tarihten de önce size ulaştırmaya karar verdik. Ödüllerinizin ulaştırılmasıyla ilgili bilgi ve ödüllerin takdim şekli en kısa zamanda size bildirilecektir.

     Jürinin yarışmaya katılan eser sahiplerinin isimlerini görmeden belirli kodlamalarla yaptığı değerlendirme sonunda kazanan ilk 30 belirlenmiştir.

İŞTE KAZANAN İLK 30

SIRA

OKULUN ADI

KAZANAN ÖĞRENCİ

01 KİLİS MEHMET SANLI ANADOLU SAĞLIK MESLEK LİSESİ / MERKEZ-KİLİS  FATMA MARAŞLI
02 TÜRK TELEKOM NURETTİN TOPÇU SOS. BİL. LİSESİ / PALANDÖKEN-ERZURUM  BARAN KIZIL
03 GÜNER  ORBAY ANADOLU SAĞLIK MESLEK LİSESİ  / GÖLPAZARI -BİLECİK  AYLİN KABASAKAL
04 ERDEM BEYAZIT ANADOLU LİSESİ / MERKEZ-K.MARAŞ NAZMİYE HAMİŞ
05 TÜRK TELEKOM NURETTİN TOPÇU SOS. BİL. LİSESİ / PALANDÖKEN-ERZURUM ZEYNEP ŞAHİN
06 TÜRK TELEKOM NURETTİN TOPÇU SOS. BİL. LİSESİ / PALANDÖKEN-ERZURUM  EMİNE KOP
07 SELİMPAŞA ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ / SİLİVRİ-İSTANBUL  ŞEHNAZ FINDIK
08 İNCİRLİOVA ANADOLU LİSESİ İNCİRLİOVA/AYDIN  EFE CAN KARABIYIK
09 TUZLA MEHMET TEKİNALP ANADOLU LİSESİ / TUZLA- İSTANBUL  DAMLA EMEK
10 NEVZAT KARABAĞ ANADOLU ÖĞRETMEN LİSESİ / PALANDÖKEN-ERZURUM İREM BETÜL DURAK
11 AYDIN SOSYAL BİLİMLER LİSESİ / MERKEZ-AYDIN HAMDİ KARAÇUHA
12 MANAVGAT NAMIK KARAMANCI FEN LİSESİ / MANAVGAT-ANTALYA CEREN ÜNAL
13 ÇEAŞ ŞANLIURFA ANADOLU LİSESİ / ŞANLIURFA  HAZİMAN OLGAÇ
14 DÜZCE ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ / DÜZCE RUMEYSA AKINCI
15 NEVZAT KARAALP ANADOLU LİSESİ / DENİZLİ NAZİFE NUR KARAKUT
16 RIFAT CANAYAKIN İMAM HATİP LİSESİ / BAYRAMPAŞA-İSTANBUL FURKAN ŞEN
17 AYDIN SOSYAL BİLİMLER LİSESİ / MERKEZ-AYDIN BURAK YILMAZ
18 İZMİR ATATÜRK LİSESİ / ALSANCAK-İZMİR HANDE YAĞMUR KAYA
19 DENİZLİ LİSESİ / MERKEZ-DENİZLİ CEREN SULTAN TEPER
20 MUŞ MERKEZ KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ / MUŞ AYŞENUR GÜVEN
21 ÖZEL İSTANBUL FATİH KOLEJİ / BAHÇELİEVLER-İSTANBUL BAHATTİN TALHA ÇELİK
22 KARATAY MEHMET HANİFE YAPICI ANADOLU LİSESİ / KARATAY-KONYA ADNAN SEVİNÇ
23 HÜSEYİN ÖZDİLEKANADOLU TEKNİK VE END. MES. LİSESİ / NİLÜFER-BURSA  GÜLŞAH ÇIRAK
24 İSTANBUL ATATÜRK FEN LİSESİ / KADIKÖY-İSTANBUL  DERYA KOÇ
25 AYDIN SOSYAL BİLİMLER LİSESİ / MERKEZ-AYDIN ÖMER FARUK BAL
26 ACIPAYAM ANADOLU LİSESİ / ACIPAYAM-DENİZLİ DİLDARE GÜNEŞ
27 ÇİFTLİKKÖY ATATÜRK ANADOLU LİSESİ / GÖLCÜK- İZMİT HİLAL VARLI
28 BEYOĞLU AYŞE EGE KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ / BEYOĞLU-İSTANBUL  DUYGU BATU
29 HASAN TÜREK ANADOLU LİSESİ / MANİSA MUSTAFA SAİD KARACA 
30 ERDEMLİ İMKB ANADOLU ÖĞRETMEN LİSESİ ERDEMLİ / MERSİN SERPİL ÇETİN